Outsourcing oprogramowania specjalnie dla Ciebie

Outsourcing pracowników IT niesie wiele pośrednich i bezpośrednich korzyści dla Twojego biznesu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz dodatkowych zasobów dla istniejącego już zespołu programistycznego, czy chcesz zatrudnić dedykowany team, który zajmie się projektowaniem i tworzeniem produktu cyfrowego – itCraft oferuje usługi, dzięki którym Twoja firma dostanie dokładnie to, czego potrzebuje.

Znajdź dopasowanego do potrzeb programistę

itCraft oferuje outsourcing usług programistycznych na dwa nieco różniące się od siebie sposoby. Ułatwia to znalezienie prawdziwie dopasowanego zespołu, który najlepiej wykona powierzone im przez Ciebie zadania.

Pomagamy Twojemu zespołowi programistów

Dodatkowy personel

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz już na pokładzie sporą grupę pracowników odpowiedzialnych za tworzenie oprogramowania. Zapewne Twój zespół HR poświęcił dużo czasu na rekrutację, wdrożenie i szkolenie tych osób. Co jednak, jeżeli nagle pojawi się wymarzony projekt, a Ty nie będziesz mieć czasu ani zasobów, aby rekrutować, wdrożyć i wyszkolić nowych pracowników, którzy będą mogli się nim zająć?

W takim wypadku outsourcing w modelu staff augmentation przyniesie Ci wymierne korzyści.

Dzięki tak zwanym “rozszerzonym zespołom” itCraft możesz zatrudnić doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych pracowników tymczasowych z zewnątrz. To pomoże Twojemu zespołowi osiągnąć cele biznesowe. Nasi programiści to osoby z wieloletnim doświadczeniem, mający wiedzę na temat różnych technologii – to Ty wybierasz, kogo zatrudnisz przy swoim następnym projekcie.

Gdy zostanie on zrealizowany, programiści opuszczą projekt i powrócą do puli talentów itCraft.

Dodatkowy personel, który zasili istniejący już zespół programistyczny, oznacza, że zyskujesz dostęp do najlepszych specjalistów, którzy mogą Ci pomóc w długoterminowym lub krótkoterminowym projekcie. Nie ma konieczności zatrudniania ich na stałe jako zwykłych pracowników.

Zespoły dedykowane

W przypadku projektów tymczasowych lub krótkoterminowych wymagających dedykowanego zespołu IT outsourcing wszystkich potrzebnych pracowników ma dużo większy sens. Możesz szybko zaangażować grupę doświadczonych i utalentowanych programistów, a zarządzaniem projektem zajmie się Twój CTO lub wyznaczony przez Ciebie Właściciel Produktu. Z pewnością zajmie to mniej czasu niż zatrudnianie nowych pracowników wewnętrznych. Zyskasz pełną kontrolę nad zespołem i możliwość zarządzania projektem aplikacji, oprogramowania lub innego produktu cyfrowego w sposób, jaki najbardziej Ci odpowiada.

W itCraft przeszliśmy przez czasochłonny proces wyszukiwania najlepszych dostępnych talentów, weryfikowania ich, a następnie rekrutowania, aby dać Ci możliwość szybkiego zaangażowania ich w pracę nad Twoim projektem.

Pierwsza rozmowa

Podczas rozmowy wstępnej opowiadasz nam o szczegółach Twojego projektu. Dyskutujemy także o oczekiwaniach odnośnie efektu końcowego. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pełnego zespołu, czy tylko kilku programistów, dzięki rozmowie będziemy w stanie ocenić, jakich pracowników potrzebujesz i na jak długo.

Wybór zespołu

To właśnie oni będą z Tobą współpracować i tworzyć Twój projekt. Jest też alternatywna możliwość w postaci pomocy ze strony naszych menadżerów do spraw świadczenia usług, którzy mogą wybrać najlepsze talenty z odpowiednią wiedzą techniczną dopasowaną do Twojego projektu.

Okres próbny

Następnie otrzymasz możliwość przetestowania zespołu podczas krótkiego okresu próbnego. W tym czasie możesz sprawdzić, jak pracownicy sobie radzą i czy są dopasowani do Twojej wizji projektu. Jeśli będzie coś nie tak i jakaś osoba nie będzie Ci odpowiadać, możesz ją wymienić na innego wybranego przez siebie programistę.

Menadżer sukcesu klienta

Pod koniec projektu będziesz współpracować z przypisanym do Ciebie menadżerem sukcesu. Zespół zewnętrzny będzie wyłączony z pracy, aby upewnić się, że wszelka dokumentacja, która powinna zostać wypełniona przez programistów, została skompletowana. W tym momencie możesz również zdecydować się na zatrudnienie tego samego zespołu do innego przyszłego projektu lub zbudować od podstaw nowy zespół z innym zestawem umiejętności.

Dlaczego warto zatrudniać personel IT z pomocą firm outsourcingowych?

Szybsza praca

Gdy korzystasz z usług zewnętrznego dostawcy usług IT, zyskujesz dostęp do ludzi specjalizujących się w różnych dziedzinach. Ty wybierasz, kto trafi do Twojego zespołu i w kilka dni masz komplet pracowników. Outsourcing pomaga także w dotrzymywaniu napiętych terminów i wspiera digitalizację biznesu dzięki możliwości szybszego stworzenia aplikacji mobilnej czy strony internetowej.

Wiele ról i zwinne podejście

Programiści frontendu i backendu, specjaliści QA, projektanci UX i UI – możesz zatrudnić jedną z tych osób lub wszystkie, jeśli potrzebujesz. Dzięki outsourcingowi personelu itCraft otrzymujesz możliwość współpracy z jednym lub dwoma programistami dostosowanymi do Twoich potrzeb lub z całym samodzielnym zespołem, którym będziesz zarządzać przez cały okres trwania projektu. Nasze zespoły mają doświadczenie w pracy między sobą, a także z zespołami zewnętrznymi. Są przeszkoleni z najczęściej stosowanych branżowych procesów oraz doświadczeni w posługiwaniu się popularnymi narzędziami, dzięki czemu dostosowują się do każdego środowiska pracy.

Usługi programistyczne oparte na projektach

Nie zużywaj więcej zasobów niż jest to konieczne. Zatrudniając zespół lub kilku pracowników w projekcie, poświęcisz dużo mniej środków niż w wypadku rekrutacji nowego pracownika wewnętrznego. Współpracuj z zewnętrznym zespołem IT aż do zakończenia projektu – nie musisz się martwić, co będzie potem.

Lepsze użycie Twoich zasobów

Niezależnie od tego, czy masz na pokładzie świetny zespół HR doświadczony w rekrutacji technicznych programistów, czy też Twój CTO osobiście szuka nowych pracowników, z pewnością mają oni inne obowiązki, którymi mogliby się zająć. Dzięki zewnętrznemu zespołowi IT od itCraft, Twój CTO i zespół HR mogą jedynie przejrzeć CV i zbudować w ten sposób idealny zespół.

Wszystko pod kontrolą

Nasi utalentowani programiści mogą pracować bez stałego nadozoru. Nie zmienia to faktu, że z nami masz całkowitą kontrolę przez cały czas trwania projektu. Możesz zarządzać zespołem i decydować o priorytetowych zadaniach dla pracowników o konkretnych umiejętnościach. Nasz zespół ma duże doświadczenie w pracy w wielofunkcyjnych, zwinnych zespołach wewnętrznych.

Nic nie ryzykujesz

W itCraft możemy zaoferować Ci krótki okres próbny, w którym zatrudnisz cały zespół lub kilku członków personelu rozszerzonego na uzgodniony czas bez zobowiązania do kontynuowania współpracy. Nasi menadżerowie do spraw świadczenia usług dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Ci najlepszych możliwych programistów z naszej puli talentów. Ty możesz spać spokojnie wiedząc, że wszyscy pracują zgodnie ze standardami ISO9001 i ISO27001.

Dlaczego itCraft powinno zostać Twoją firmą outsourcingową IT?

itCraft jest idealną firmą programistyczną, w której możesz zatrudnić zewnętrzny zespół lub dodatkowy personel. Oto kilka powodów, dla których warto z nami współpracować:

Lata praktyki i doświadczenie

Od ponad 10 lat itCraft jest jedną z wiodących europejskich firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania na zamówienie. W tym czasie nasi pracownicy mieli styczność ze wszystkimi typami projektów IT, jakie można sobie wyobrazić. Dzięki temu staliśmy się firmą, która tworzy produkty cyfrowe wysokiej jakości i udostępnia utalentowanych specjalistów dla projektów zewnętrznych.

Nie działamy jak zespół HR, który tylko rekrutuje technicznych ekspertów. itCraft tworzy oprogramowanie, a jednocześnie działa jako firma outsourcingu IT. Kiedy dany pracownik nie jest akurat zaangażowany w pracę nad Twoim projektem, staje się częścią innego zwinnego zespołu. Outsourcing na zewnątrz oznacza, że możesz każdego naszego pracownika zatrudnić w swoim projekcie.

Kompleksowy proces rekrutacji

Przez lata tworzenia aplikacji mobilnych i webowych zbudowaliśmy proces rekrutacyjny, w którym każdego zatrudnianego przez nas programistę poddajemy szeregowi testów. Dopracowaliśmy ów proces tak, aby pozyskiwać i wdrażać osoby wszechstronne, utalentowane i zaangażowane. Dzięki takiemu podejściu możesz odnaleźć idealny zespół do pracy nad Twoim kolejnym projektem.

Dedykowany menadżer sukcesu

Od momentu, gdy pierwszy raz odezwiesz się do nas w sprawie naszych usług outsourcingowych, aż do chwili, w której nasi zewnętrzni programiści zakończą pracę, otrzymasz wsparcie dedykowanego menadżera do spraw sukcesu, z którym możesz się swobodnie komunikować. Nie będziesz krążyć między pracownikami działu sprzedaży, którzy zajmują się głównie fakturami. Specjaliści, z którymi będziesz współpracować, mają za zadanie znaleźć najlepszych programistów dla Twojego projektu.

Transparentność

W sprawach biznesowych niezbędna jest jasna i przejrzysta komunikacja. Nie inaczej jest w przypadku projektowania produktu cyfrowego. Niezależnie od tego, czy chodzi o budżet, ramy czasowe czy technologię, designerzy będą z Tobą w stałym kontakcie, aby omówić wszystkie aspekty Twojego projektu. Będziesz dokładnie wiedzieć, jak idą prace, kto jest w nie zaangażowane, na jakim etapie znajduje się produkt i ile czasu zajmie jego ukończenie. Regularne sprinty projektowe pozwalają nam stworzyć najbardziej efektywny system pracy nad UI/UX designem i dostosować działania zespołu do zmieniających się warunków. Doświadczenie naszych projektantów oraz świadczone przez nich usługi mają transparentność wpisaną w swoje DNA, dzięki czemu wiesz wszystko o swoim produkcie przez cały proces jego powstawania.

Jakość kodu zawsze na pierwszym miejscu

Nasi programiści nie tylko pracują w oparciu o narzędzia i technologie będące standardem w branży, ale również mają na względzie branżowe normy. Wszystko, co robi Twój zewnętrzny zespół IT jest zgodne ze standardami ISO9001 i ISO27001. Otrzymujesz od nich kod najlepszej jakości, wykonany zgodnie z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa i jakości.

Jesteś gotowy by wynająć zespół?

Poniżej znajdziesz niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących poszukiwania najlepszej firmy outsourcingowej do stworzenia aplikacji internetowej lub mobilnej.

Oczywiście.

Po pierwsze, zewnętrzni programiści otrzymują dostęp do danych prywatnych i wrażliwych tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Pracownicy itCraft są przeszkoleni w zakresie ISO27001 – normy, która obejmuje obsługę wrażliwych danych oraz rozwój i zarządzanie systemami zaprojektowanymi w celu ich przechowywania.

Jeżeli chodzi o zdalny dostęp do systemów bezpieczeństwa, zewnętrzny zespół może pracować na wiele sposobów. Jeżeli korzystasz z własnego oprogramowania zabezpieczającego, dostosujemy pracę do Twoich standardów. Natomiast w przypadku, gdy nigdy wcześniej Twoja firma nie współpracowała z zespołem z zewnątrz, możemy takie bezpieczne rozwiązania zapewnić z naszej strony.

Ani trochę.

Stawiając na outsourcing programistów sprawiasz, że stają się oni częścią Twojego zespołu. Zarządzasz projektem i personelem tak, jak zwykle. Zewnętrzni pracownicy są na równi z Twoim zespołem wewnętrznym, więc możesz działać w taki sam sposób wobec obu tych grup.

Jednym z mocno widocznych trendów jest wykorzystywanie outsourcingu programistów IT do obniżania kosztów. Rekrutacja pracowników na stanowiska pełnoetatowe jest kosztowna, a gdy ktoś się nie sprawdza, ciężko jest się z nim pożegnać. To sprawia, że zewnętrzne zespoły IT mogą być bardziej atrakcyjne dla wielu typów firm.

Coraz więcej biznesów – takich jak agencje konsultingowe i firmy technologiczne – zaczyna korzystać z outsourcingu zespołów IT. Dzięki temu mogą skoncentrować się na innych obszarach biznesowych, takich jak PR, marketing czy rozwój produktu, które wymagają zatrudniania wewnętrznych dedykowanych pracowników. Outsourcing tworzenia oprogramowania oznacza, że firma może spędzić więcej czasu, koncentrując się na innych kluczowych aspektach swojej działalności.

Dowiedz się więcej o outsourcingu IT

Chcesz więcej? Jako jedna z wiodących firm outsourcingowych w Europie, regularnie tworzymy treści poświęcone nowinkom technologicznym, które potem wdrażamy w itCraft. Dzielimy się także przemyśleniami i spostrzeżeniami na tematy takie jak big data, projektowanie stron internetowych, rozwiązania chmurowe, tworzenie aplikacji mobilnych i nie tylko.

Sprawdź nasze artykuły blogowe i inne źródła poświęcone tym zagadnieniom. Znajdziesz tam również informacje o outsourcingu:

Skontaktuj się z nami!

Pierwszy krok w kierunku zatrudnienia firmy outsourcingowej za Tobą. Następnym jest skontaktowanie się z nami i opowiedzenie nam o Twoich pomysłach. Jako eksperci w dziedzinie technologii i konsultanci rozwoju biznesu jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci przekształcić Twój pomysł w rzeczywistość.

Rozpocznij swój nowy projekt aplikacji mobilnej już teraz!

  Administratorem Twoich danych osobowych jest ITCraft sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-222, Aleje Jerozolimskie 181B, z którym możesz skontaktować się pod adresem [email protected]. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane do nas pytanie, a następnie w zależności od treści Twojej wiadomości mogą być one przetwarzane w celu przygotowania oferty, nawiązania relacji biznesowych czy realizacji umowy. W przypadku, jeżeli wyraziłeś dodatkową zgodę to dane przetwarzane będą w celu prowadzenia marketingu produktów i usług administratora. Przysługuje Ci prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wycofania udzielonej zgodny, wniesienia sprzeciwu oraz złożenia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności:


  Nagrody branżowe

  Top Mobile App Developers 2022

  Top Software Developers 2022

  Best Web Developers in New York City 2022

  Techreviewer Top Software Developers 2022

  Top Healthcare App Development Companies 2020

  Top Flutter App Development Companies 2020