Dlaczego projektowanie produktów cyfrowych jest tak ważne?

Wrażenie, jakie produkt cyfrowy robi na użytkownikach, przekłada się bezpośrednio na ich postrzeganie marki. Niezgrabny, chaotyczny i nieintuicyjny interfejs może zniszczyć nawet najbardziej innowacyjny produkt cyfrowy. W odwrotną stronę działa to tak samo – łatwy w użyciu i estetyczny produkt cyfrowy jest często najlepszym sposobem na to, aby pokazać użytkownikowi wartość rozwiązania, które mu proponujemy.

Rozpocznij swój nowy projekt już teraz.

Światowej klasy produkt cyfrowy powinien być zaprojektowany z uwzględnieniem nawyków i pragnień użytkownika końcowego. Aby faza projektowania produktu zakończyła się sukcesem, musimy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Liczą się zarówno najnowsze projektowe trendy, jak i cele biznesowe klienta oraz eliminacja “problemów” użytkownika końcowego.

W itCraft zespół projektantów produktu, designerów UX i UI oraz ekspertów od brandingu i marketingu specjalizuje się w tworzeniu doświadczeń użytkownika i interfejsu użytkownika produktów cyfrowych. Ich celem jest zadowolenie ludzi, którzy będą z danego rozwiązania korzystać. Oto kilka słów na temat naszego procesu projektowania produktu, dzięki któremu Twoja koncepcja stanie się rzeczywistością:

Wciel w życie swój pomysł na produkt cyfrowy

Warsztaty projektowania produktu

Bez względu na to, na jakim etapie projektowania produktu cyfrowego jesteś, współpraca z nami rozpoczyna się od warsztatów typu “product discovery” lub też warsztatów UX/UI. Ich głównym celem jest zidentyfikowanie wymagań biznesowych i systemowych projektu oraz potrzeb użytkowników.

Najlepsze produkty nie zawsze powstają ze świetnych pomysłów, ale raczej dzięki odpowiedniemu procesowi kreowania idei. Przeniesienie pomysłu do rzeczywistości i przekształcenie go w produkt cyfrowy wymaga zrozumienia priorytetów biznesowych i propozycji wartości oraz określenia nawyków i potrzeb użytkowników końcowych. Tworząc Twój produkt cyfrowy pod kątem innowacyjnych, atrakcyjnych dla konsumentów doświadczeń, pomagamy Ci stworzyć rozwiązanie, które będzie w stanie zyskać popularność na rynku.

Nasz zespół ekspertów do spraw projektowania produktów wykorzystuje najnowsze techniki designu, aby tworzyć persony użytkowników. Zidentyfikują oni też prawdziwą propozycję wartości Twojego produktu. Zrozumienie tych kwestii oraz analiza priorytetów biznesowych oznacza, że nasz zespół jest w stanie stworzyć rozwiązania idealnie dopasowane do Twojego produktu cyfrowego. W związku z tym będziemy również mogli zarekomendować architekturę technologiczną, która pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe z pomocą gotowego oprogramowania.

Dokumentacja projektowa

Na podstawie wniosków z warsztatów, nasz analityk biznesowy finalizuje dokumentację User Stories. Każda “historia” będzie zawierała priorytet (co musi mieć, powinna mieć, może mieć i nie może mieć). To pomoże kształtować iteracje podczas prac. User Stories zawierają także definicję ukończenia (DoD), która jest swego rodzaju “kryterium akceptacji” dla każdej funkcjonalności w aplikacji.

W celu zbudowania trwałych, długoterminowych relacji biznesowych, konieczne jest spełnienie oczekiwań wszystkich stron przed rozpoczęciem produkcji. Z tego powodu nasz analityk upewnia się, że cała dokumentacja jest kompletna i gotowa do użycia na dalszych etapach procesu. Jeżeli jest to wymagane, zawrze w niej dodatkowe dane (analiza API, badania użytkowników, analiza konkurencji itp.). Na tym etapie możemy oszacować wielkość potrzebnego zespołu oraz jego zaangażowanie w pracę nad aplikacją.

UX Design

Gdy zespół w 100% rozumie potrzeby użytkowników docelowych oraz komercyjne cele projektu, rozpoczyna się faza projektowania UX (user experience). User Stories ułożone według priorytetu oraz szybkie makiety wykonane w poprzednich krokach, pozwalają naszym projektantom określić, w jaki sposób użytkownicy będą korzystać z aplikacji i co powinien zawierać każdy ekran.

Korzystamy z wiedzy i doświadczenia naszych designerów w zakresie zachowań użytkowników, aby stworzyć intuicyjne doświadczenia użytkownika i przewidzieć, jak będą oni wchodzić w interakcje z aplikacją.

Za pomocą zaawansowanego oprogramowania do projektowania, nasi specjaliści mapują aplikację i tworzą zestaw “szkieletów” projektu o niskiej szczegółowości. Są one niezbędne na etapie projektowania wizualnego, znanego również jako UI design.

UI Design

UI (user interface) oznacza interfejs użytkownika i ostatecznie staje się tym, co użytkownik widzi w aplikacji. Nasi projektanci używają “szkieletów” UX i przekształcają je w perfekcyjne makiety każdego ekranu.

Designerzy uwzględniają najnowsze trendy w projektowaniu i łączą je z brandingiem Twojej marki (logo, krój pisma, paleta kolorów itp.), aby stworzyć atrakcyjny wizualnie interfejs użytkownika.

Branding jest niezbędny do projektowania UI aplikacji mobilnej. Jeżeli go nie posiadasz, możemy go uwzględnić w projekcie i przygotować “mini brand-book” wraz z wytycznymi. Używaj go w przyszłych działaniach związanych z budowaniem marki, aby wszystko było spójne.

Interaktywne Prototypowanie

Łącząc prosty w użyciu, intuicyjny UX i świetny wizualnie UI, które wcześniej zaprojektowaliśmy, nasi designerzy tworzą interaktywny, klikalny prototyp Twojej aplikacji mobilnej z pomocą nowoczesnego oprogramowania do projektowania. (Czasami fazy UX i UI designu przebiegają równolegle).

Klikalny prototyp umożliwia Tobie i wszystkim zainteresowanym stronom lub potencjalnym inwestorom zatwierdzenie wyglądu i sposobu działania aplikacji. Może być on również używany do przeprowadzania testów z użytkownikami docelowymi w celu zbierania opinii i wprowadzania zmian w UX lub UI przed rozpoczęciem produkcji Twojej aplikacji mobilnej.

To ostatni etap fazy projektowania. Po jego zakończeniu będziesz mieć wszystko, co niezbędne, aby faza developmentu przebiegała bezproblemowo.

Dlaczego potrzebujesz agencji?

Oto kilka powodów, dla których warto zatrudnić itCraft jako agencję zajmującą się projektowaniem produktów cyfrowych.

Nie musisz zatrudniać nikogo dodatkowego

Zatrudnienie własnego, wewnętrznego zespołu może być kosztowne, czasochłonne i wymagać dużej ilości zasobów. Znalezienie odpowiednich, utalentowanych pracowników, stworzenie atrakcyjnej oferty pracy, a następnie wdrożenie nowozatrudnionych osób będzie wymagało zaangażowania kilku działów w Twojej firmie – a z pewnością i bez tego mają dużo pracy.

Dlatego współpracując z itCraft, płacisz za dedykowany zespół, a nie tylko za produkt cyfrowy, który dla Ciebie tworzymy.

Dzięki serii wszechstronnych warsztatów i szczegółowej dokumentacji zespół, który pracuje nad Twoim projektem, ma szansę poznać Twój biznes. Może sprawdzić, czym dokładnie zajmuje się Twoja firma i w jaki sposób rozwiązuje problemy swoich użytkowników. Mając świadomość, dlaczego funkcjonuje w taki, a nie inny sposób, jesteśmy w stanie stworzyć bardziej kompletne i efektywne dla Ciebie rozwiązanie.

Masz więc wszystkie korzyści, które gwarantuje zatrudnienie programistów wewnętrznych, ale bez rekrutacji, weryfikacji, czy onboardingu.

Łatwy dostęp do specjalistów

Nasz zespół składa się z ekspertów i specjalistów w zakresie projektowania i kodowania, ma doświadczenie w wielu branżach i tworzy różnego rodzaju produkty cyfrowe dla szerokiej gamy odbiorców.

Zatrudniając zespół itCraft, zyskujesz dostęp do ich umiejętności i doświadczenia. Możesz zobaczyć także, jak je wykorzystują do tworzenia cyfrowego produktu dla Ciebie.

Skup się na tym, co robisz najlepiej

Jesteśmy świetni w tym co robimy i wspieramy Cię, aby pomóc Ci wyróżnić się w Twojej branży. Jeżeli projektowanie aplikacji cyfrowych, strategia marketingowa czy projektowanie rozwiązań zorientowanych na użytkownika nie są Twoją specjalizacją, pozwól nam się tym zająć.

Robimy to, na czym znamy się najlepiej, aby dać Ci możliwość skupienia się na prowadzeniu biznesu. Dzięki itCraft jesteś w bezpiecznych i doświadczonych rękach. Skoncentruj się na badaniach rynku, znajdowaniu większej liczby klientów, odkrywaniu potrzeb użytkowników i rozwijaniu innych obszarów działalności. My zadbamy o Twój produkt cyfrowy.

Zewnętrzne spojrzenie

Interfejs użytkownika i UX Twojego produktu cyfrowego są tworzone pod wpływem naszego wieloletniego doświadczenia. Dostajesz także świeże spojrzenie z zewnątrz na Twój pomysł. Gdy chcesz stworzyć nową aplikację lub oprogramowanie, zbyt często poświęcasz czas na drobne szczegóły i podświadomie ograniczasz koncepcję do jednej ścieżki rozwoju. Praca z zewnętrznym zespołem, takim jak itCraft, oznacza, że zyskujesz nie tylko ekspertyzę, ale także nowe podejście do Twojego problemu biznesowego.

Dlaczego itCraft?

W itCraft dostarczamy interfejsy UI i UX setkom klientów. Firmy potrzebują dobrej jakości designu, aby móc się rozwijać i prosperować. Od myślenia projektowego opartego na doświadczeniu, aż po zwinne zespoły programistyczne dla startupów, itCraft nigdy nie przestaje oferować klientom najlepszych produktów cyfrowych dla ich biznesów.

Projektowanie i programowanie Agile

Wiele firm programistycznych używa terminu “Agile” jako modnego słowa, aby podążać za “normami” w branży IT. Jednak w itCraft nasze zwinne sprinty projektowe naprawdę pozwalają na nawigację w projekcie, bez względu na poziom Twojego zaangażowania. Nasza zwinność oznacza, że możemy, w zależności od okoliczności, zmienić priorytety i w każdej chwili zacząć pracę nad inną częścią projektu. Umieszczając zadania w kontekście dwutygodniowych bloków czasowych, jesteśmy w stanie dotrzymywać terminów i jednocześnie realizować Twoje cele biznesowe. Ta metoda znacznie efektywniej wykorzystuje czas i zasoby obu stron, zamiast uzgadniać zadania pojedynczo i czekać na ukończenie każdego z nich.

Doświadczenie branżowe

W ciągu ostatnich dziesięciu lat stworzyliśmy w itCraft ponad 250 niestandardowych rozwiązań programistycznych w różnych formach dla szerokiej gamy projektów, od startupów po duże przedsiębiorstwa. Nasi dotychczasowi klienci pochodzą z ponad 25 krajów i wywodzą się z różnych branż, takich jak e-commerce, fintech, zdrowie, sport i służby ratownicze.

Dostęp do technologii

Technologie rozwijają się w zastraszającym tempie i nadal będą to robić. Nasz zespół to specjaliści z doświadczeniem we wszystkich formach technologii cyfrowych. Jesteśmy na bieżąco z trendami i zmianami w branży, a naszym nadrzędnym celem jest wykorzystywanie technologii po to, aby przynieść korzyści Twojemu biznesowi. Wiemy, jak ważną rolę odgrywa w tym wszystkim dobry projekt UX i UI, dlatego ciężko pracujemy nad tym, aby Ci go dostarczyć. Nasz wszechstronny zestaw narzędzi projektowych oraz niezawodny, ale zwinny proces to gwarancja, że Twój produkt stworzony jest z wykorzystaniem najlepszych dostępnych technologii.

Doświadczenie podpowiada nam, kiedy stosować technologiczne nowości, a kiedy zachować prostotę i postawić na wypróbowane już metody. Wiele firm projektowych korzysta z każdej okazji, aby wdrożyć najnowsze technologie w swoich projektach UX i UI. Jednak najnowsze nie zawsze znaczy najlepsze. Nasi designerzy i eksperci specjalizują się w wielu różnych technologiach. Oznacza to, że bez względu na to, jaki system czy interfejs UX/UI trzeba zaprojektować, stosują oni najlepsze rozwiązania techniczne.

Transparentność

W sprawach biznesowych niezbędna jest jasna i przejrzysta komunikacja. Nie inaczej jest w przypadku projektowania produktu cyfrowego. Niezależnie od tego, czy chodzi o budżet, ramy czasowe czy technologię, designerzy będą z Tobą w stałym kontakcie, aby omówić wszystkie aspekty Twojego projektu. Będziesz dokładnie wiedzieć, jak idą prace, kto jest w nie zaangażowane, na jakim etapie znajduje się produkt i ile czasu zajmie jego ukończenie. Regularne sprinty projektowe pozwalają nam stworzyć najbardziej efektywny system pracy nad UI/UX designem i dostosować działania zespołu do zmieniających się warunków. Doświadczenie naszych projektantów oraz świadczone przez nich usługi mają transparentność wpisaną w swoje DNA, dzięki czemu wiesz wszystko o swoim produkcie przez cały proces jego powstawania.

Gotowy by rozpocząć swój nowy projekt?

Nadal masz kilka palących pytań dotyczących interfejsu użytkownika i procesu projektowania produktów? Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które otrzymujemy jako zespół projektowy UX/UI.

Wszystko, co dobre zaczyna się od pomysłu. A zakładamy, że Twój pomysł na produkt cyfrowy jest naprawdę świetny. W takim wypadku itCraft, jako agencja projektowa, przekształca go w kompletną aplikację, która stanie się kamieniem węgielnym Twojej działalności lub startupu. Zespół UI/UX designu pomoże Ci wdrożyć pomysł,  a także opracować makiety, modele i inne materiały wizualne. Te zasoby dadzą Ci pogląd na to, jak może wyglądać Twój produkt i jakie funkcjonalności będzie oferował zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich użytkowników. Możesz iść nawet o krok dalej i wykorzystać doświadczenie naszych projektantów, aby stworzyć cały design system, zaprojektować badania rynku oraz strategię wejścia na niego – czyli wszystko, czego potrzebujesz, aby przekształcić swój pomysł na produkt cyfrowy w prawdziwy biznes.

Najlepszym sposobem uzyskania odpowiedzi na to często zadawane pytanie jest kontakt z nami. Przekaż nam wszystkie istotne informacje o swoim pomyśle na produkt cyfrowy – istnieje bowiem wiele czynników, które wpływają na cenę każdego projektu. Czas, budżet, oczekiwane rezultaty i wybór technologii to elementy, które należy wziąć pod uwagę. Zerknij na naszą podstronę z cennikiem lub skontaktuj się z nami i opowiedz nam jak najwięcej o swoim projekcie. Wrócimy do Ciebie z kilkoma opcjami cenowymi.

Jeżeli prowadzisz biznes, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz już branding wraz z logo, paletą kolorów i określonym stylem wizualnym. To wszystko określa Twoją markę. Po tych elementach fani firmy mogą odróżnić Cię od konkurencji. Nasz zespół projektowy tworzy doświadczenia użytkownika składające się na doskonałe wrażenia z użytkowania produktu cyfrowego, przy jednoczesnym zachowaniu Twojego istniejącego brandingu.

Zdecydowanie. Wiele agencji projektowych specjalizuje się tylko w designie i zleca produkcję rozwiązań cyfrowych firmom zewnętrznym. Pracując z itCraft, otrzymujesz nie tylko doświadczony zespół UI/UX designu. To także dostęp do specjalistów technologii cyfrowych, który przekształci Twój pomysł w aplikację webową, oprogramowanie, interfejs użytkownika lub inny, całkowicie nowy produkt przy wykorzystaniu projektowania i programowania zorientowanego na użytkownika.

Oczywiście, że tak. Jeżeli zatrudnisz nas, aby zaprojektować, opracować i wprowadzić na rynek Twój produkt cyfrowy, możemy również zaoferować Ci regularne prace konserwacyjne. Chcesz dodać nowe funkcje? Nie ma problemu, możemy to zrobić. A jeżeli masz już jakąś usługę, produkt cyfrowy lub projekt interfejsu użytkownika, możemy pomóc Ci je ulepszyć i zaproponować świeże pomysły, dzięki którym wyniesiesz je na wyższy poziom oraz osiągniesz swoje cele biznesowe.

Więcej informacji o projektowaniu produktów cyfrowych

Chcesz dodatkowo poszerzyć swoją wiedzę na temat designu i programowania? Mamy mnóstwo artykułów na temat projektowania architektury informacji oraz tworzenia produktów cyfrowych, aplikacji mobilnych i stron internetowych. Regularnie publikowane posty na blogu piszą nasi doświadczeni specjaliści, włączając w to projektantów produktu.

Skontaktuj się z nami!

Bez względu na to, czy Twój pomysł na produkt cyfrowy jest prosty, czy zaawansowany oraz jakiej jest wielkości – czekamy na kontakt z Twojej strony, aby o nim porozmawiać. Przekaż nam swoją wizję wraz z najistotniejszymi szczegółami, a my odezwiemy się do Ciebie tak szybko, jak to możliwe, aby pomóc Ci przekształcić pomysł w realny produkt cyfrowy, który spełni Twoje cele biznesowe.

Rozpocznij swój projekt mobilny już teraz!

  Administratorem Twoich danych osobowych jest ITCraft sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 02-222, Aleje Jerozolimskie 181B, z którym możesz skontaktować się pod adresem [email protected]. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane do nas pytanie, a następnie w zależności od treści Twojej wiadomości mogą być one przetwarzane w celu przygotowania oferty, nawiązania relacji biznesowych czy realizacji umowy. W przypadku, jeżeli wyraziłeś dodatkową zgodę to dane przetwarzane będą w celu prowadzenia marketingu produktów i usług administratora. Przysługuje Ci prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wycofania udzielonej zgodny, wniesienia sprzeciwu oraz złożenia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności:


  Nagrody branżowe

  Top Mobile App Developers 2022

  Top Software Developers 2022

  Best Web Developers in New York City 2022

  Techreviewer Top Software Developers 2022

  Top Healthcare App Development Companies 2020

  Top Flutter App Development Companies 2020