Znajdź najbliższy warsztat, który spełni Twoje oczekiwania

IPC

US | Telecommunication

Klient

IPC to lider usług i technologii zasilających globalne rynki finansowe, specjalizujący się w tablicach dealerskich będących innowacyjnymi urządzeniami komunikacyjnymi dla traderów. Zatrudniają ponad 1000 pracowników na całym świecie i generują 500 milionów dolarów przychodu rocznie. Ich product to unikalne narzędzie pozwalające monitorować wiele połączeń przy jednoczesnym utrzymaniu stałego kontaktu ze wszystkimi pośrednikami.

Problem

Znalezienie niezawodnego zagranicznego partnera biznesowego, który wykona zaawansowany projekt oprogramowania. Klient chciał stworzyć aplikację mobilną i poszukiwał firmy, która podjęłaby się tego zadania. IPC miało już skomplikowaną wewnętrzną infrastrukturę, potrzebowało więc doświadczonego zespołu specjalistów IT, którzy byliby w stanie zrozumieć wszystkie zależności.

Efekty

Klient był bardzo zadowolony z regularnej i efektywnej komunikacji z zespołem itCraft. Każdy kamień milowy w projekcie był rezultatem ścisłej współpracy. Każde zadanie dostarczono zgodnie z przewidzianym terminem. IPC doceniło także nasze konsultacje i profesjonalne podejście do każdego problemu, na który się natknęliśmy. Nasza współpraca nadal trwa – pracujemy nad dalszym rozwojem produktu.

Cel technologiczny

Założenia projektu były oparte o znalezienie partnera posiadającego nienaganne kompetencje w dziedzinie wytwarzania aplikacji webowych i mobilnych do długoterminowej współpracy. Główne wymagania dotyczyły zrozumienia rozwiązań technicznych, szybkiego wdrożenia w projekcie i sprawnej współpracy pomiędzy zespołami IPC i zatrudnionej firmy. Pierwszy projekt musiał być dostarczony w przeciągu 10 miesięcy. Klient przewidywał również kontynuację współpracy z regularnymi zadaniami, które musiałyby być wykonywane przez partnera.

Przebieg projektu

Po podpisaniu umowy o współpracę, zespół itCraft zaczął prace
nad pierwszym projektem przewidzianym na 10 miesięcy.
Skomponowano indywidualny zespół dziesięciu specjalistów IT
– manadżerów projektu, designerów i developerów.

Proces wdrożenia trwał tydzień i został przeprowadzony
przez reprezentantów IPC z USA, którzy w tym celu
przyjechali do jednego z naszych biur w Polsce.

Po warsztatach byliśmy gotowi do rozpoczęcia procesu produkcji.
Ustaliliśmy zasady komunikacji z codziennymi spotkaniami,
a także zaadaptowaliśmy metodologię Agile Scrum do potrzeb klienta.

Strategia

Podczas poszukiwań IPC zdecydowało się sprawdzić wiele zagranicznych firm IT. Chcieli znaleźć software house, który idealnie wpasowałby się w ich wymagania odnośnie doświadczenia w branży. Wyznaczono komitet odpowiedzialny za sprawdzanie firm oraz wybranie właściwego dostawcy. W jego skład wchodził Kierownik Rozwoju Produktu i inni pracownicy firmy. Zdecydowali oni, że itCraft będzie partnerem biznesowymi firmy.

Recenzja klienta